خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
درگاه بیت کوین
دانلود آهنگ های قدیمی
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
رزرو آنلاین هتل خارجی
عینک افتابی اصل
بتن سخت
لوله استیل
دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی اردک در دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی اردک در دستگاه جوجه کشی

اردک یکی دیگر از پرندگانی است که می تواند در دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه شود. در خرید دستگاه جوجه کشی برای جوجه گیری تخم اردک باید دقت داشته باشید که تخم این پرندگان از تخم مرغ بزرگتر است بنابراین نسبت به تخم مرغ، دستگاه جوجه کشی بزرگتری نیاز دارد. علاوه بر این موضوع، تخم اردک برای تبدیل شدن به جوجه به زمانی بین 28 تا 35 روز احتیاج دارد، حتما توجه داشته باشید که دستگاه جوجه کشی مورد نظر شما توانایی کار مداوم و صحیح در طول این مدت را داشته باشد.

برای شروع فرآیند جوجه کشی ابتدا مانند جوجه گیری تمام انواع پرندگان، باید یک تا دو روز قبل از قرار دادن تخم ها در داخل دستگاه جوجه کشی، دستگاه جوجه کشی را روشن و شرایط داخلی آن را تنظیم کنید. این شرایط شامل : دما (37.5 درجه سانتی گراد)، رطوبت (55 درصد) و تهویه است.

تخم اردک نیز مانند تخم مرغ برای قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی باید دارای ویژگی هایی باشد که به شرح زیر است:

 • تخم ها باید دارای نطفه باشند
 • دارای شکل متعادل باشند.
 • وزن تخم ها باید متناسب باشد (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم)
 • تخم ها باید عاری از آلودگی باشند
 • پوسته تخم ها باید سالم و بدون ترک خوردگی باشد

پس از بررسی تمام این شرایط باید تخم ها را داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید. این کار باید به آرامی انجام شود علاوه بر این علامت گذاری تخم ها را فراموش نکنید و هر روز تخم ها بچرخانید. یک هفته بعد از قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی برای بررسی جوجه ها به دستگاه جوجه کشی مراجعه کنید. منظور از بررسی، چک کردن شرایط تخم اردک، نطفه داشتن و یا نداشتن آنها و بررسی حیات جنین در داخل تخم است. رنگ روشن ویا خیلی تیره تخم ها می تواند نشان از جنین مرده و یا عدم نطفه باشد. تخم های دارای این شرایط را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید. پس از گذشت مدت 25 روز عمل چرخاندن تخم ها را متوقف کنید و دستگاه را در حالت هچ قرار دهید.

در این شرایط باید دما، رطوبت و تهویه دستگاه جوجه کشی را برای عمل هچ تنظیم کنید. تنظیم این شرایط معادل درجه حرارت 37 درجه سانتی گراد، رطوبت 65 درصد است. با تغییر حالت یکی از تخم ها رطوبت را تا 80 درصد بالا برده و تهویه را نیز افزایش دهید. و در ساعات پایانی هچ ( 6 تا 12ساعت قبل از پایان هچ) دما را به اندازه یک درجه سانتی گراد کاهش داده و تمام دریچه های تهویه دستگاه جوجه کشی را به منظور تبادل هوا باز کنید تا تخم های اردک تبدیل به جوجه شوند.
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |

عوامل موثر در تولید تخم نطفه دار

عوامل موثر در تولید تخم نطفه دار

برای موفقیت جوجه گیری از تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی ، تخم مرغ ها حتما باید نطفه دار باشند. عوامل بسیاری در تولید تخم نطفه دار نقش دارند. در این مقاله به برخی از این عوامل اشاره می کنیم.

·         مرغ های مادر جوان و خروس های مولد

مزرعه مرغ های مادر باید دارای مرغ ها و خروس های جوان و فعال باشند تا بتوانند تعداد زیادی تخم مرغ نطفه دار و سالم تولید کنند. هرچه سن خروس ها و مرغ های مادر افزایش پیدا کند تعداد تخم مرغ های نطفه دار تولید شده توسط آنها کمتر می شود.

·         تغذیه مرغ های مادر

گله باید به اندازه کافی پروتئین و ویتامین برای تغذیه در اختیار داشته باشد. زیرا کمبود این مواد باعث کاهش نطفه داری تخم مرغ ها می شود.

 
 

·        میزان تخم گذاری

هرچه میزان تخم گذاری بیشتر باشد احتمال تولید تخم نطفه دار نیز افزایش پیدا می کند.

·         نژاد مرغ مادر و خروس

مولد بودن مرغها و خروس ها به نژاد آنها بستگی دارد و در نژاد های مختلف، میزان تولید تخم نطفه دار متفاوت است.

·         روش جفتگیری

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تولید تخم نطفه دار روش های جفت گیری است.

·         اقلیم و شرایط آب و هوایی مزرعه مرغ مادر

شرایط آب و هوایی بر تولید تخم مرغ نطفه دار تاثیر دارد به طوری که هوای سرد میزان تولید این نوع تخم مرغ ها را کاهش می دهد.

·         نور

وجود نور کافی در مزرعه مرغ مادر در تولید تخم های مولد موثر است
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |

کسب درآمد از دستگاه جوجه کشی

کسب درآمد از دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی راهی مناسب برای کسب درآمد است. برای شروع این کار شما ابتدا باید  کارآیی، قیمت و نوع دستگاه جوجه کشی مورد نظر خود را بررسی کنید. در مورد انواع داخلی و خارجی دستگاه جوجه کشی را تحقیق کنید. نحوه جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی را شما می توانید با مطالعه انواع کتاب ها و مراجعه به سایت های مرتبط  آموزش ببینید. سایت chickendevice.com یکی از سایت های برتر در زمینه دستگاه جوجه کشی است که شما می توانید با مراجعه به آن اطلاعات لازم برای  تهیه بهترین دستگاه جوجه کشی را بدست آورید.

به منظور استفاده و کسب درآمد از دستگاه جوجه کشی باید دستگاهی را تهیه کنید که دارای ویژگی های مفید و کارآمد باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • بازدهی عالی
 • قیمت متناسب با بودجه شما
 • مقاومت بالا
 • کاربرد در اکثر آب و هوا
 • دوام طولانی
 • حفظ سلامت تخم مرغ ها حداقل تا 24 ساعت در زمان قطعی برق
 • استفاده آسان+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |

جوجه کشی غاز در دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی غاز در دستگاه جوجه کشی

 غاز یکی از انواع پرندگان است که هم خانواده اردک است. تخم این گونه از پرندگان را می توان با تنظیم شرایط در دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه کرد.

تخم غاز مانند سایر پرندگان قبل از قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی باید پاکسازی شود. حمل و نقل آنها از مزرعه تا محل جوجه کشی باید با احتیاط و دقت صورت بگیرد. دستگاه جوجه کشی قبل از قرار گرفتن تخم های غاز باید به مدت 24 ساعت روشن و تنظیم شود. دمای لازم برای دستگاه جوجه کشی باید 37.7 درجه سانتی گراد باشد. و رطوبت مورد نیاز تخم غاز معادل 55 تا 60 درصد است. علاوه بر دما و رطوبت باید تهویه دستگاه جوجه کشی را تنظیم کنید.

نکته ای که در هنگام قرار دادن تخم غاز در دستگاه جوجه کشی باید به آن دقت کرد این است که تخم این پرندگان باید به صورت افقی در دستگاه جوجه کشی گذارده شوند. فراموش نکنید که اگر ترنر دستگاه شما به صورت اتوماتیک نیست حتما تخم ها را علامت گذاری کنید. این کار برای اطمینان از چرخش تمام تخم ها به صورت 180 درجه است. زمان چرخاندن تخم غاز در دستگاه جوجه کشی هر 2 ساعت یکبار است. این کار را تا روز 27 انجام دهید و بعد از آن عمل چرخاندن را برای خروج جوجه از تخم متوقف کنید.

زمان لازم برای تبدیل شدن تخم غاز به جوجه 30 روز است. بنابراین در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی این موضوع را در نظر داشته باشید. بعد از روز 27 باید دستگاه جوجه کشی را روی حالت هچر تنظیم کنید. در این حالت دمای دستگاه جوجه کشی را به 37.5 درجه سانتی گراد کاهش دهید و رطوبت دستگاه جوجه کشی را به 75 تا 80 درصد برسانید تا جوجه بتواند از تخم خارج شود.
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد