خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید گیفت کارت
بازی
عینک افتابی اصل
لوله استیل
جوجه گیری از تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

جوجه گیری از تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی

جوجه گیری از تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی

علاوه بر جوجه کشی تخم مرغ، می توان این کار را برای تخم بوقلمون با قرار دادن آنها در داخل دستگاه جوجه کشی نیز انجام داد. البته لازم به ذکر است که نیازهای تخم بوقلمون نسبت به تخم مرغ دارای تفاوت هایی است. بنابراین تنظیم شرایط در دستگاه جوجه کشی باید متناسب با نیاز های تخم بوقلمون باشد. در ادامه مراحل شرایط لاظم برای جوجه کشی را برای شما شرح می دهیم.

در ابتدا دستگاه جوجه کشی را 24 ساعت قبل از قرار دادن تخم ها در آن روشن کنید و شرایط آن را تنظیم کنید. این شرایط عبارتند از:

  • ظرف مخصوص آب را برای تنظیم رطوبت کافی برای دستگاه پر از آب کنید.
  • از دو دما سنج برای اندازه گیری دمای داخل دستگاه جوجه کشی استفاده کنید. این دما سنج ها را در کنار تخم ها قرار دهید و اجازه دهید دمای آنها به ارتفاعی بیش از ارتفاع نیمه تخم ها برسد. در انتهای یکی از این دماسنج ها یک پارچه وصل کنید، بلندی این پارچه باید به حدی باشد که سر آن داخل ظرف آب فرو رود. این دما سنج، دماسنج تر نامیده می شود. بعد از انجام این کار، دما سنج خشک باید در دمای 37 درجه سانتی گراد ( معادل 99 درجه فارنهایت) ثابت بماند و دماسنج تر باید دمایی بین 29 تا 37.5 درجه سانتی گراد ( 85 تا 100 درجه فارنهایت) را نشان دهد.
  • اگر گرداننده تخم ها در دستگاه جوجه کشی شما به صورت دستی انجام می شود، لازم است دو طرف تخم ها را علامت گذاری کنید این علامت گذاری در تمام تخم ها باید یکسان باشد. در حالت معمول یک طرف تخم ها را با “x” و طرف دیگر را با “o” علامت گذاری می کنند. این کار باعث می شود در هنگام چرخاندن تخم ها دچار مشکل نشوید و مطمئن شوید که همه آنها را 180 درجه گردانده اید. برای علامت گذاری تخم ها بهتر است از مداد سیاه استفاده شود. زیرا وسایلی چون مداد رنگی و ماژیک دارای مواد شیمیایی هستند که به تخم ها آسیب می رسانند.

پس از تنظیم دستگاه جوجه کشی باید تخم های بوقلمون را به آرامی در داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید. دقت داشته باشید که تمام تخم ها به سمت حرف یکسان باشند. برخلاف تخم مرغ که در داخل دستگاه جوجه کشی به مدت 21 روز به جوجه تبدیل می شود، تخم بوقلمون نیاز به مدت زمان بیشتری دارد. این زمان معمولا 28 روز است. بعد از قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی باید روزی 3 بار آنها را به منظور جلوگیری از چسبیدن جنین به پوسته تخم بچرخانید. البته عملا چرخاندن تخم مرغ ها تا روز 25 ادامه دارد. بعد از آن برای قرار گرفتن تخم ها در شرایط مساعد خارج شدن جوجه بوقلمون از تخم عمل چرخاندن را متوقف کنید. تمام تخم ها در روز 25 باید روبه بالا نگه داشته شوند تا جوجه بوقلمون هنگام خارج شدن از تخم به روی بقیه تخم ها نغلتد.
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |