خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
ثبت شرکت لهستان
عینک افتابی اصل
لوله استیل
آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی مخصوص لاک پشت

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی مخصوص لاک پشت

دستگاه جوجه کشی موجود در بازار بسیار گران قیمت است. یک جایگزین ساده، موثر و ارزان تر ساخت دستگاه جوجه کشی مخصوص لاک پشت در منزل است، که برای این کار به گزینه های زیر نیاز دارید:

  • جعبه پلی استایرن دارای درب ( مانند ظروف کائوچویی که برای حمل ماهی از آن استفاده می شود)
  • ترموستات دارای کاوشگر
  • دماسنج حداقل / حداکثر مجهز به میله (probe)
  • رطوبت سنج (برای اندازه گیری رطوبت)
  • حصیر گرم کننده (به تناسب اندازه داخل جعبه)
  • سیخ های فلزی و یا قالب های دندانه دار  (برش بر حسب اندازه اندازه)
  • دو کانتینر پلاستیکی بستنی و یا چیزی مشابه آن
  • ورمیکولیت ( ماده ای زرد یا قهوه ای رنگ که به عنوان رسانا عمل می کند)

حصیر گرم کننده را در پایین جعبه پلی استایرن قرار دهید. کابل های برق را از حصیر گرم کننده به سمت بالای جعبه هدایت کنید. ممکن است برای قرار گرفتن متناسب کابل در بالای جعبه، نیاز باشد تا مقدار کمی بالای آن را برش دهید. یک روش دیگر، حذف پلاگین از کابل و ایجاد یک سوراخ کوچک در گوشه پایین جعبه است. کابل را از این سوراخ عبور دهید و پلاگین را دوباره به آن وصل کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی لاک پشت

هنگامی که حصیر گرم کننده در جای خود قرار گرفت، در انتهای هر گوشه از حصیر آجرها را قرار دهید و سپس گریل و یا طوری فلزی را روی آجر ها ثابت کنید. یکی از ظروف پلاستیکی بستنی را در نیمه کناری قرار دهید و ورمیکولیت را داخل آن بگذارید. رطوبت سنج می تواند در داخل کانتینر و کنار تخم ها قرار بگیرد و یا بر روی طوری فلزی گذاشته شود. مطمئن شوید که دستورالعمل های رطوبت سنج را به دقت خوانده اید، چون ممکن است قبل از استفاده نیاز به مدرج شدن داشته باشد، البته انجام این کار ساده است.

جوجه کشی لاک پشت

لطفا توجه داشته باشید: رطوبت زیاد در دستگاه جوجه کشی می تواند باعث تغلیظ شود، که اصلا مطلوب نیست. ترموستات و دما سنج در خارج از دستگاه جوجه کشی قرار می گیرند.ظرف دیگر به منظور تامین رطوبت مورد نیاز ( 70% )، تا نیمه از آب پر کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی لاک پشت

وقتی که همه چیز در داخل دستگاه جوجه کشی تنظیم شد، لازم است بر روی درب ظرف پلی استایرن منافذ کوچکی برای تهویه تعبیه کنید. ابتدا یک سوراخ در مرکز ایجاد کنید، این برای عبور دادن میله های ترموستات و دماسنج است. این میله ها مستقیما داخل ورمیکولیت قرار داده می شوند، البته مطمئن شوید که میله ها با تخم ها تماس نداشته باشند. با قرار دادن پروب ها داخل ورمیکولیت درجه حرارت رشد تخم ها را دقیق تر می توانید بخوانید.

دستگاه جوجه کشی لاک پشت

تخم های لاک پشت اگر دارای نطفه باشند در دمای بین 29.5 تا 32 درجه سانتی گراد ( 90-85 درجه فارنهایت) به بارور می شوند، اما بهترین دما برای بسیاری از گونه ها بین 30 تا 31.5 درجه سانتی گراد ( 88.7-86 درجه فارنهایت ) است.

هنگامی که مراحل بالا را به طور کامل طی کنید، دستگاه جوجه کشی شما برای استفاده آماده است. این روش در بسیاری از مواقع موفقیت آمیز بوده است.
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |