خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
ثبت شرکت لهستان
عینک افتابی اصل
لوله استیل
ضد عفونی کردن تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی با استفاده از فرمالدئید

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

ضد عفونی کردن تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی با استفاده از فرمالدئید

ضد عفونی کردن تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی با استفاده از فرمالدئید

تخم مرغ ها بسیار به آلودگی حساس هستند و به راحتی در معرض آلودگی قرار می گیرند. پوسته تخم مرغ ها به سادگی باکتری ها و آلودگی را از خود عبور می دهد وممکن است باعث مرگ جنین و شکست جوجه درآوری شوند. تخم ها به روش های مختلف ممکن است آلوده شوند. برخی از راه های انتقال آلودگی عبارتند از: تخم مرغ های شکسته زیرین، ظروف حمل آلوده، دست کثیف، لباس آلوده و غیره.

یکی دیگر از راه های بر طرف کردن آلودگی، استفاده از فرمالدئید است. استفاده از این روش آسان و کم هزینه است. برای این کار باید از فرمالدئید با دز پایین استفاده کنیم و آنرا اسپری کنیم. فرمالدئید علاوه بر باکتری ها، کپک ها و قارچ های موجود بر روی پوسته تخم مرغ را نیز از بین می برند.

البته قبل از اسپری کردن گاز فرمالدئید باید پوسته را تمیز کرد. برای پاکسازی تخم مرغ ها قبل از قرار دادن آنها در دستگاه جوجه کشی توصیه می شود از مواد شیمیایی استفاده نکنید. معمولا باید به روش خشک پوسته تخم ها را شستشو داد. این کار باید به آرامی انجام شود تا به پوسته تخم مرغ ها آسیب نرسد.

نباید از گاز فرمالدئید در روزهای پایانی جوجه کشی در دستگاه جوجه کشی استفاده کرد زیرا به سلامت و دستگاه تنفس جنین آسیب می رساند.

علاوه بر این نکات، گاز فرمالدئید برای انسان مضر است و توصیه می شود در هنگام استفاده از آن حدالامکان از ماسک استفاده کنید.

+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394 توسط زهرا مرزبان |